Sokan nem tudják: ezeknek a gyereknek alanyi jogon jár az állami biztosítás

Pénzcentrum2024. január 12. 13:33

A hosszúra nyúlt téli szünetben megszaporodtak a balesetek: a Magyar Biztosítók Szövetségnek tapasztalatai azt mutatják, hogy az otthonokban keletkező tűzesetek mintegy hatodát november végétől az év utolsó napjáig tartó időszakban jegyezték fel. Ebben a periódusban gyakoribbak a közúti koccanások és a sportbalesetek is. A károk enyhítésében segíthetnek a különféle biztosítási módozatok, amelyeket nem árt már minél fiatalabb korban megismerni.

A fiataloknak sokszor nem teljesen érthető, hogy mire szolgálnak a különféle biztosítási módozatok - olvasható a K&H Bank közleményében. A K&H Vigyázz, kész, pénz!  vetélkedő játékos formában mutatja meg a 9-17 éves korosztálynak, hogyan, mikor és mire érdemes biztosítást kötni. De hasznos lehet a szülőknek is megismertetni a gyerekekkel a különféle biztosítási megoldásokat, ehhez ad ötleteket a bank összeállítása is.

Játékosan

Sokan nem tudják, hogy minden 3-18 év közötti gyereknek alanyi jogon jár az állam által finanszírozott általános gyerek- és ifjúsági balesetbiztosítás. Ez a kockázati életbiztosítások csoportjába tartozó biztosítási módozat néhány káreseményre (baleseti halál, rokkantság, csonttörés) fizet jelképes összegű kártérítést. Ezért érdemes lehet a szülőknek ezt saját költségükre kiegészíteni, ugyanis a biztosítók statisztikái szerint a leggyakoribb személyi sérülés csonttörésből és csontrepedésből adódik a 3-18 év közötti fiatalok körében.

A szünidő alatt gyakoriak a sportból származó balesetek is ebben a korosztályban. A sítáborok, sítúrák visszatérő eleme a sérülés. Fontos felhívni rá a figyelmet, hogy az állami alapbiztosítás nem helyettesíti az utasbiztosítást egy külföldi utazás vagy tábor során, a külföldi ellátás költségei magasak lehetnek, így arra továbbra is ajánlott külön utasbiztosítást kötni.

Mindemellett, ha a gyerekeinkről van szó, sokak számára a teljeskörű védelem a legfontosabb. A fiatalok ugyanis nem csak saját magukban, hanem mások javaiban is hajlamosak kárt okozni. Egy csapásra veszélybe kerülhet a szomszéd autója, ablaka, a kárt pedig a szülők kötelessége megtéríteni. A bank szakértői ezért azt ajánlják, hogy a gyerekes családok lakásbiztosításukat lehetőség szerint egészítsék ki felelősségbiztosítással is. Ez a nem-életbiztosítások csoportjába tartozó módozat megtéríti a kárt a szülők helyett a szerződésben szereplő biztosítási összegig.

Címkék:
biztosítás, K&H, bank, mabisz, biztosító,