Két magyar mérnök újfajta maszkot tervezett: erre a WHO is rábólintott

Telex2020. december 23. 20:33

Két magyar mérnök olyan szabadalmaztatott maszkot készítettek, amely a múlt héten megkapta az Egészségügyi Világszervezettől a (WHO) a hitelesítést.

Eleinte egyszerűen készíteni akartak maguknak egy maszkot, mivel egy időre hiány is volt belőlük a piacon. A végeredmény egy szabadalmaztatott eszköz lett, amelyről kiderült, hogy hasonló annyira nincs forgalomban, hogy szabályozás sem volt rá - számol be a Telex.hu

A legtöbb maszkot ugyanis nem világjárványra tervezték. Egy FFP-2 maszk esetében a bejövő levegő 11 százaléka oldalról, alulról, szűretlenül érkezik, hiszen nem tapad annyira az archoz, hogy ez elkerülhető legyen, a sebészeti maszkok esetében ezt nem is mérik. Ettől persze a sebészi maszk hasznos, de funkciójának megfelelően nem a használóját védi, hanem a környezetét. Az egyszer használatos sebészi maszk alapvető célja, hogy cseppfertőzés ne jusson a maszkot használó irányából kifelé, illetve - egy műtét esetén - a sebészt megvédje az esetleg ráfröccsenő vértől. Nem arra tervezték, hogy úgy tapadjon az arcra, hogy se ki, se be ne jusson a legkisebb méretű baktérium vagy vírus.

Címkék:
biztosítás, otthon, maszk, találmány, egyszer használatos,