Blikk • 2020. december 8. 11:31
Pécsi Ildikó már korábban letétbe helyezte végrendeletét, amit az elmúlt években többször is megváltoztatott. Amennyiben minden vagyonát kizárólag a fiának szánná, nem kellett volna nem kellett volna hivatalosan végrendelkeznie a szombat hajnalban elhunyt Kossuth- és Jászai-díjas színművésznőnek. Kik lehetnek azok a szerettei, barátai, esetleg kollégái, akiknek valmilyen szerep jut a végrendeletben?
L. Péterfi Csaba, Pécsi Ildikó fogadott fia és legközelebbi bizalmasa megerősítette azokat az információkat, melyek szerint az elmúlt öt évben a Kossuth- és Jászai-díjas színművésznőtöbbször beszélt végrendelekésről, és változtatott az iraton.Azt is elárulta a Blikknek, hogy ő maga kifejezett kérésére nincs az örökösök között.
- mondta L. Péterfi Csaba a lapnak. A végakaratot, Pécsi Ildikó nyáron elhunyt férjének, Szűcs Lajos olimpiai bajnok labdarúgónak végrendeletével egyetemben Dr. Magyar György, a néhai házaspár ügyvédje, jogásza és vagyonkezelője őrzi.
A házaspár külön-külön rendelkezett. Amennyiben nincs az elhunytnak végrendelete, a törvényes öröklés rendje szerint minden ingó és ingatlan vagyona az egyenesági leszármazottját illeti meg - magyarázta a család ügyvédje. Mivel a házastársa néhány hónappal korábban meghalt, haláleseti rendelkezés nélkül kizárólag Pécsi Ildikó egyetlen fia örökölt volna.
Általánosságban a köteles részből csak akkor hagyható ki az egyenesági leszármazott, ha az érdemtelensége bizonyítható, vagy az örökhagyó már életében odaadta a neki járó részt. A végrendelkező bárkit megjelölhet örökösként - magyarázza az ügyvéd. A hagyatéki eljárás első lépésében számba veszik az elhunyt javait, ingó és ingatlan vagyonát, bankszámláit, ami szétosztásra kerülhet. A végrendelet tartalmát ezek után az iratban megjelölt örökösökkel a hagyatéki eljárást végző közjegyző ismerteti - tette hozzá Magyar György.