Pénzcentrum • 2019. március 18. 13:00
Egyre újabb kocsikkal járnak a magyarok, ezért a biztosítók is jócskán megemelték a casco-árakat - hiszen ezeket drágább javítani. Kiderült, hogy egyre többen választják azt, hogy egy összegben rendezik az éves biztosítási díjat.
A teljes körű casco biztosítások éves átlagdíja 93 200 forint volt tavaly, ez tíz százalékos emelkedés 2017-hez viszonyítva - közölte a Netrisk.hu. A biztosításközvetítő cég ügyvezető igazgatója, Sebestyén László az emelkedést két fő okra vezeti vissza: egyrészt nő az ügyfelek tudatossága, és egyre nagyobb hányaduk választ casco biztosításához kiegészítő fedezetet, másrészt a biztosított állományban megnőtt a "fiatal" autók részaránya, amelyeknek helyreállítási költségei a fejlettebb felszereltség miatt magasabbak.
A Netrisk.hu összevont online és offline adatai szerint az évfordulós biztosításváltók átlagosan 72 ezer forintért kötöttek szerződést, miközben
Az évfordulós váltók jellemzően több kármentes évvel rendelkeznek, és többségük a váltáskor eleve a kedvezőbb díj elérésére törekszik - tették hozzá.
Az elemzés szerint az ügyfelek tudatossága mutatkozik meg abban is, hogy a szerződők 54 százaléka a kár esetén a számára legkedvezőbb, 10 százalékos, de minimum 50 ezer forintos önrészt választja. További 35 százalék él a 10 százalék/100 ezer forintos önrészt előíró konstrukcióval. Ezek némileg drágább biztosítások, mint például a 20 százalékos verziók, de komolyabb kár esetén az ügyfelekre csupán feleakkora anyagi terhet rónak az alacsonyabb önrészarány miatt.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az elérhető díjkedvezmények miatt a nagyobb egyszeri kiadás ellenére egyre többen választják az egyösszegű éves díjfizetést: a szerződők 51 százaléka döntött így 2018-ban. A második legnépszerűbb a negyedéves díjfizetés 32 százalékkal. Jelentősen, 61-ről 67 százalékra emelkedett egy év alatt azok aránya, akik átutalással rendezik a díjaikat - áll az összegzésben.