Pénzcentrum • 2018. december 29. 14:30
December végén és az év első napjaiban sokan választanak valamilyen téli sportolásra is alkalmas helyszínt, hogy ott pihenhessék ki az év fáradalmait. Habár egyre felelősebben indulnak útnak, friss adatok alapján minden negyedik honfitársunk biztosítás nélkül csatolja fel a lécet. Pedig a káresemények több mint 70 százaléka síbalesetből ered.
Szakértők szerint nem érdemes az utasbiztosítás díján spórolni, hiszen a szomszédos Ausztriában is több százezer, de akár több millió forintra rúghat egy helikopteres mentés és a kórházi kezelés költsége. Az is nagyon fontos, hogy ha síelni indulunk, ne kizárólag az ár alapján válasszunk biztosítást, hanem arra figyeljünk, hogy az adott termék milyen szolgáltatásokat és fedezeteket takar. A hazai árakhoz szokott magyar utazók sokszor bele sem gondolnak, hogy külföldön már egy kisebb sportbaleset is borzasztóan megterhelheti a pénztárcánkat a megfelelő biztosítás nélkül. Európán belül egy apróbb ambuláns ellátásért is több százezer forintot kell fizetni, amit sok esetben nem fedeznek az olcsóbb utasbiztosítások - írja közleményében az OVB Vermögensberatung Kft.
A profiknak sem érdemes kockáztatni
A rutinos síelők és snowboardozók se induljanak el a megfelelő utasbiztosítás nélkül, hiszen egy-egy veszélyesebb pályán elég egy rossz mozdulat, és igazán komoly baleseteket lehet szenvedni, melyek akár több milliós terhet jelenthetnek. A legtöbb téli utasbiztosítás kifejezetten a népszerű sportokra (pl. sí, snowboard, szánkó, korcsolya, hórafting) lett összeállítva, és olyan extra szolgáltatásokat tartalmaz, mint a síbérlet visszatérítését betegség esetén, a (saját és kölcsönzött) sí- és snowboard felszerelés biztosítását, de akár emelt szintű jogvédelem- és felelősségbiztosítást is lehet választani. Utóbbi azért nagyon hasznos, mert ha mi okozunk balesetet egy másik síelőnek, akkor a közúti balesetekhez hasonlóan nekünk kell helytállnunk az okozott károkért - hívja fel a figyelmet a pénzügyi tanácsadó cég.