NapiCsárt • 2018. július 18. 17:03
A napokban jelent meg a KSH legfrissebb, Magyarország 2017. című kiadványa, melyből többek között a táppénzt igénybe vevők számáról is pontos képet kaphatunk. Kiderült, hogy egyre gyakrabban megyünk betegszabadságra, 2014-hez képest közel 20 százalékkal nőtt az otthon töltött napok száma.
A Központi Statisztikai Hivatal 24 éve megjelenő sorozatában a magyar társadalom alapvető jellemzőit mutatják be, demográfiai munkaerőpiaci helyzetét, vizsgálják az életkörülményeinket a társadalmi jóllét pár aspektusát. Rengeteg érdekes adathoz hozzájuthatunk, kiderül például, hogy évente egészen pontosan hány napot töltenek betegszabadságon a magyarok.
2003-tól kezdve a táppénzen levők száma és a táppénzek hossza a szigorításoknak köszönhetően csökkenni kezdett, ezekkel az intézkedésekkel a jogosulatlan kifizetéseket számát igyekeztek csökkenteni.
Ezt követően a válság évei alatt is folyamatosan csökkent az otthonmaradók száma, a KSH elemzése szerint a munkavállalók féltették pozíciójukat az amúgy is bizonytalan munkaerőpiacon, és igyekeztek minél kevesebb időt betegszabadságon tölteni.
2014-től azonban változott a helyzet, növekedésnek indult a táppénzes napok és az igénybe vevők napi átlagos száma is.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- olvasható a kiadványban.
Az esetek negyedében a csont- és izomrendszeri megbetegedések, ötödében a légzőszervi panaszok miatt maradtunk távol a munkától, 13 százalékban pedig fertőző megbeteges volt az ok, 8,4százalékban az emésztőrendszerünk. Az igénybevétel ötödik leggyakoribb ok pedig terhességgel, szüléssel és gyermekággyal kapcsolatos állapotok voltak.