Pénzcentrum • 2018. június 1. 13:00
A friss statisztikák azt mutatják, hogy a mintegy 4,4 millió magyarországi lakóingatlanra 3,1 millió lakásbiztosítás jut, azaz otthonaink 70-72 százaléka védett ilyen formán. Ez a szám nem nevezhető rossznak a régióban - a visegrádi országokban ez az arány sehol nem haladja meg az 50 százalékot -, ugyanakkor több jel is arra mutat, hogy mégsem törődünk eléggé a biztosításunkkal.
Azt a legtöbb magyar háztartás elfogadja, hogy a lakásbiztosítás egy végső egzisztenciális menedék, a biztosítással kapcsolatos döntéseink többnyire kimerülnek a biztosítási összeg meghatározásában, és kevésbé a józan kockázatmérlegelésen alapulnak. A magyar családok nagyon nagy része benne él a legjelentősebb vagyontárgyában, mégis, nagyon kevesen számolnak utána, hogy például egy, a lakás teljes megsemmisülését okozó tűz esetén kapott összeg fedezné-e egy új otthon megteremtését és az odaveszett ingóságok beszerzését?
Még az is, aki a megfelelő biztosítási összegre kötötte biztosítását, az idő múlásával ritkán tartja karban annak értékét, nem feltétlenül módosítja nagyobb felújítás esetén, vagy akkor, ha módosul a lakásban élők köre, például gyermek születik, vagy éppen elköltözik otthonról. Mindezt mérlegelve határoztuk el, a Groupama támogatásával, hogy 2018 23. hetében tematikus cikkek segítségével nyújtunk majd segtséget olvasóinknak.
Górcső alá vesszük majd többek között az alulbiztosítottság kérdéskörét, szót ejtünk majd az egyre népszerűbb kiegészítő biztosításokról, köztük a sok helyen elérhető asszisztencia szolgáltatásról, de kiemelten foglalkozunk majd azzal, milyen változtatásokra kell, hogy ösztönözze az ingatlantulajdonosokat az, hogy egyre sokszor idehaza is egyre szélsőségesebb az időjárás. Igyekszünk majd az ügyes-bajos kérdésekre is választ adni, így várjuk olvasóink tapasztalatait, észrevételeit is lakásbiztosítás témában.