Pénzcentrum • 2016. február 23. 15:03
Általában a külföldre utazók kétharmada köt biztosítást, az elmúlt évekhez képest ez pedig lényeges előrelépést jelent. Egy friss reprezentatív kutatásából az is kiderült, hogy a nők kockázat kerülőbbek, a legtöbben pedig a megfelelő orvosi ellátás érdekében kötnek biztosítást, amire eddig a tavalyi síszezonban februárban volt a legnagyobb szükség.
A megfelelő orvosi ellátás a legfőbb motiváció
A biztosítók számára továbbra is fontos idény a síszezon, hiszen sokan választanak külföldi úti célt a téli kikapcsolódásra. A Groupama Biztosító megbízásából az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. által elvégzett legfrissebb, reprezentatív felmérés adatai szerint a külföldre utazók 67százaléka köt rendszeresen utasbiztosítást, ami javulást mutat a korábbi évekhez képest. A kutatásból az is kiderült, hogy a biztosítás kötésének legfőbb motivációja - a válaszadók 73 százaléka válaszolta ezt - az esetleg szükségessé váló orvosi ellátás elérése volt.
- mondta el Karsai Márta, utasbiztosítási szakértő.
A külföldre utazók 18 százaléka soha nem biztosítja magát a kint tartózkodása idejére. Ha külön vizsgáljuk a téli sportokban legaktívabb 18-29 év közötti korosztályt, akkor még nagyobb ez az arány: a külföldre utazó fiatalok 27 százaléka nyilatkozott úgy, hogy sosem köt biztosítást. A kutatásból az is kiderült, a minden alkalommal biztosítást kötő utazók körében a nők aránya 16 százalékkal magasabb, mint a férfiaké.
Egy síbaleset orvosi ellátása akár több millió forintunkba is kerülhet
A biztosító adataiból az is kiderül, hogy egy ausztriai snowboard baleset Európai Egészségkártyával fedezett kórházi ellátás esetén, utasbiztosítás nélkül az alábbi költségeket tartalmazhatja:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- A helikopteres mentés költsége: 1 267 500 forint
- A mentővel történő hazaszállítás költsége 130 680 forint
- A kórházi ellátás költségének (EEK kártya mellett fizetendő) önrésze: 85 000 forint
- Összesen: 1 483 180 forint
Egy sziklás pályán elszenvedett gerincsérülés pedig az alábbi költségekkel terhelheti az utazókat:
- Helikopteres mentés 1 331 400 forint
- A kórházi ellátás költsége, melyet az Európai Egészségkártya nem fedezett: 106 500 forint
- Az ügyfél hazaszállításának költsége 255 379 forint
- Összesen: 1 693 279 forint
A biztosítótársaság szerint a síbalesetek során a magas kórházi számla mellett a helikopteres mentés teszi súlyossá a számlát.
− hangsúlyozta Karsai Márta, a Groupama Biztosító utasbiztosítási szakértője.