Pénzcentrum • 2016. január 28. 13:35
Még mindig sokan elfelejtenek utasbiztosítást kötni, ha külföldre utaznak. A síelők körében jobb az arány, azonban a legtöbben nem is gondolnak arra, hogy a védelmük a felelősségbiztosításra is kiterjedjen. Nem ritka azonban, hogy az okozott baleset miatt többmilliós összeget kell kifizetnie a síelőnek, a közelmúltban például egy magyar síelő balesetet okozott és 8 millió forintot kellett kifizetnie.
A tapasztalatok szerint egyre több magyar állampolgárral szemben nyújtanak be kártérítési igényt külföldi sípályákon okozott balesetekkel kapcsolatos károk miatt. Ha síelés, snowboardozás vagy szánkózás a külföldi utazásunk célja, arra is figyelemmel kell lennünk, hogy ha mi okozunk másoknak sérülést vagy teszünk mások tulajdonában kárt, a biztosítás erre is fedezetet nyújtson.
Egy elveszített pert követően a károkozónak meg kell téríteni a balesetet szenvedett fél számára a munkából való kiesés miatti elmaradt jövedelmét, a károsult felszerelésében okozott anyagi kárt, az eljárási költségeket, valamint a jogi képviselet díját is.
Kattints! Mit tegyünk, ha megtörténik a baj a sípályán?
- mondta Horváth Péter, a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) Utasbiztosítási Bizottságának elnöke.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A síelő nem rendelkezett utasbiztosítással, így azt saját zsebből (hitelből) kellett az összeget kifizetnie.
- összegez Horváth Péter. Az utasbiztosítások átlagdíja háromszáz és ezer forint között van naponta, egy középkategóriás utasbiztosításban általában már szerepel a felelősségi elem is. Szakértői becslések szerint a külföldre utazók csupán mintegy 35-40 százaléka köt utasbiztosítást, a külföldön sporttevékenységet végzők, kiváltképp a síelők ennél valamivel nagyobb arányban.