Tízmilliós csalás: saját házát gyújtotta fel a magyar politikus

Pénzcentrum2012. április 3. 15:07

Jelentős kárt okozó csalás kísérletével vádolják a dabasi bíróságon a helyi kisebbségi önkormányzat egyik korábbi vezetőjét. A nő saját házát gyújtotta fel a biztosítási pénz reményében.

Nagy értékű biztosítási csalással gyanúsítják a dabasi kisebbségi önkormányzat korábbi elnökhelyettesét és a nő élettársát.

A Blikk információi szerint Horváth Lídia háza 2009. április 7-én hajnalban égett ki. Az asszony bosszúról beszélt. Szerinte a környéken a romák ellen intézett támadások kapcsán gyakorolt "szószólói" munkája miatt kellett ily módon lakolnia. A mindvégig kulcsra zárt ház, a nyílászárók sértetlensége, a helyszínen talált égésgyorsító, valamint a korábban a pár milliós házra kötött, irreálisan magas, 20 millió forint értékű biztosítás miatt a rendőrség gyanúja az asszonyra terelődött. A sértettből gyanúsított lett.

A tárgyalássorozat jelenleg Horváth Lídia és élettársa távollétében zajlik, ugyanis feltehetően még az országból is elmenekültek a felelősségre vonás elől.


A lap úgy tudja, az élettárs tűnt el először, majd hetekre rá követte őt a nő is is. A Budapest Környéki Törvényszéken azt közölték, hogy valóban nemzetközi elfogatóparancs van kiadva a két vádlott ellen, itthon és külföldön is keresik. Azonban ez a tárgyalást nem zavarja, távollétükben is hozhatnak ítéletet.

A Blikk információi szerint Kanadában és Hollandiában keresik őket főként a rendőrök. Akár öt év börtönt is lehet kapni ezért a bűncselekményért. A kiszabott büntetést pedig az elcsalni akart összegtől is függ.

Tízmilliókat próbálnak kicsalni a biztosítóktól

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Világszerte jelentős a biztosítási csalási kísérletek száma. Az elkövetőket az sem érdekli, hogy egyes országokban akár 15 év börtönbüntetést is kaphatnak.

A statisztikák világszerte azt mutatják, hogy a biztosítási csalásokkal leginkább érintett üzletág a gépjármű-biztosítási terültet. Habár a gépjármű-biztosításoknál a csalások előfordulása nem köthető kifejezetten márkákhoz, az értékesebbek, mint a Mercedes, Volkswagen, BMW vagy Audi más gépjárműtípusokkal összehasonlítva gyakrabban bukkannak fel a biztosítási csalások aktáiban, mivel a drágább gépjárműtípusok esetén a kifizetett kárösszegek is nagyobbak. Ez persze nem jelenti azt, hogy az olcsóbb márkákkal nem követnek el csalásokat. Magyarországon a Suzuki személygépkocsikhoz köthető esetek száma az egyik legkiemelkedőbb.

A gépjármű-biztosítási csalások leggyakoribb esetei megrendezett autóbalesetek, valós balesetek bekövetkezése után visszamenőleges időponttal megkísérelt biztosítási szerződéskötések, fiktív gépjármű javítási számlák benyújtásai, illetve a jogos igénynél magasabb összegű kártérítés igénylések.

A vagyonbiztosítások területén a gépjármű-biztosítások mellett a legtöbb csalási kísérlet a tűzkárokhoz kapcsolódik, mert az elkövetők úgy vélik, hogy a tűz minden bizonyítékot elpusztít majd, és így könnyen hozzájuthatnak a nagy összegű kártérítésekhez. Az életbiztosítások tekintetében elkövetett csalásoknál gyakori a fiktív testi sérülésekre benyújtott kárigény, az orvosi dokumentációk meghamisítása, a súlyosan beteg biztosítottra megkötött életbiztosítások, illetve a lényeges körülmények szándékos eltitkolása.

Címkék:
autóbalesetek, nemzetközi elfogatóparancs,