Pénzcentrum • 2011. december 6. 17:02
Interneten biztosítást kötni kényelmes és nem utolsó sorban olcsó. De vajon nem túl bonyolult? Erre a kérdésre kerestük a választ Lantos Lóránttal a kötelező.hu szakértőjével.
Amennyiben online szeretnénk biztosítást kötni, fel kell keresnünk egy biztosító vagy alkuszcég honlapját. Itt attól függően, hogy milyen biztosítást szeretnénk el kell végezni egy gyors számítást. Ehhez sok adatunkra szükség lesz. Kötelező biztosítás esetén például a szeméyles adatainkon (születési dátum, irányítószám, a jogosítvány megszerzésének éve stb.) túl a gépjármű adatai (hengerűrtartalom, üzemeltetés helye stb.) is kelleni fognak.
Ezen túl meg kell néznünk azt is, milyen kedvezményekre vagyunk jogosultak. Ezzel nem sokat kell bíbelődni, hiszen a kalkulátorok ezeket mind felkínálják. Az ügyfeleknek csak ki kell válogatni a rájuk érvényes kedvezményeket. Ha valamennyi kérdésre válaszoltunk, akkor rövid számolást követően a biztosító vagy az alkusz honlapja kidobja a többnyire ár szerinti sorrendbe rakott eredményeket.
A felkínált eredmények közül az ügyfél kiválasztja a neki legszimpatikusabb ajánlatot, majd a "megkötöm" gombra kattintva jelezheti szerződéskötési szándékát. Ezt követően regisztrálnia kell, ami össze van kötve a személyes adatok megadásával. Ezen felül a kedvezményekre jogosító igazolásokat is kérheti a biztosító. A gyermekek után járó kedvezményeknél ez a gyermek TAJ száma, vagy a születési anyakönyvi kivonat lehet.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A folyamat végén még egy utolsó adatellenőrzés szokott következni. Ha jók az általunk beírt adatok, akkor ezt meg kell erősíteni. A szerződési feltételek áttanulmányozása és jóváhagyása után az ajánlatunk átküldésre kerül a biztosítóhoz. Erről a tényről az ügyfél minden esetben visszaigazoló e-mailt kap.