Pénzcentrum • 2011. július 23. 10:42
2011-ben is több ezer rendezvény közül válogathatnak a szórakozni vágyók. Ezeken az eseményeken - a tömeg és az alkoholfogyasztás miatt - sokkal nagyobb a balesetek veszélye is, mint egy szűk körnek szóló program esetében. Azonban a rendezőknek arra is fontos odafigyelniük, hogy ne csak változatos és a közönséget odacsábító programokról, de a résztvevők biztonságáról is gondoskodjanak - tájékoztatta lapunkat a Generali-Providencia.
Magyarországon évente több száz fesztiválon és háromezret is meghaladó, nagyrészt könnyűzenei rendezvényen várják a vendégeket. A fesztiválok népszerűsége évről évre növekszik, ezt bizonyítja, hogy az idei nyár eddigi zenés rendezvényeire rekordszámú látogató érkezett. Egy-egy közkedvelt előadó koncertjén számítani kell arra, hogy tömegesen érkeznek majd a vendégek, ezért ha szervezőként vagy akár résztvevőként hasonló jellegű rendezvényre készülünk, érdemes időben gondoskodnunk biztonságunkról.
"A fesztiválokon, nagyobb létszámú rendezvényeken szinte elkerülhetetlen, hogy az esemény egy-egy programhelyszínénél tömeg alakuljon ki. Fontos tudnunk, hogy ilyen helyzetben mindenki másként viselkedik, megváltoznak a várható reakciók, nő a balesetek veszélye. A West Balkánban történt tragédia óta fokozottan figyelnek a szervezők, hogy a helyszín megfeleljen a biztonsági előírásoknak, azonban még mindig kevés azoknak az aránya, akik emellett biztosítással is védenék vendégeiket."- nyilatkozta Schaub Erika, a Generali biztosító személybiztosítási üzletágának vezetője.
A rendezvények biztosítása pedig nem követelne nagy áldozatot a szervezőktől. Egy 3000 fős, egynapos rendezvényre például már 102 ezer forintért is köthető kollektív balesetbiztosítást, ami fejenként mindössze 34 forintos költséget jelent. Emellett arra is van lehetőség, hogy az üzemeltető állandó jelleggel, a belépőjegybe építse a balesetbiztosítás díját, ami hozzájárul a látogatók biztonságához, és egy évi 50 000 látogatót fogadó intézmény már havi 20 000 forintért is megkötheti, ami látogatónként kevesebb, mint 5 forintot jelent. A szolgáltatás pedig nemcsak szórakozóhelyek, de akár műjégpályák, mozik, színházak, múzeumok, strandok, wellness központok és kalandparkok esetében is igényelhető.
Amennyiben rendezvényen ér bennünket baleset, és az eseményre kötöttek kollektív balesetbiztosítást, azonnal keressük fel a rendezvény szervezőjét, és kérjünk baleseti jegyzőkönyvet. Gondosan őrizzük meg a jegyet, bérletet, illetve az egyéb, részvételi jogot igazoló dokumentumot. Az ellátást követően pedig a balesettel kapcsolatos orvosi, egészségügyi dokumentumokra (pl. csonttörést igazoló lelet, kórházi zárójelentés) is szükség lesz a kártérítéshez.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A rendezvényekre szóló biztosítások fedezetet nyújthatnak égési sérülésre, csonttörésre, kórházi és műtéti térítésre is, emellett a biztosítási védelem valamennyi résztvevő esetében kiterjed a maradandó egészségkárosodásra és a baleseti halálra is. A biztosítások esetében önmagában az alkoholos befolyásoltság nem kizáró oka a kártérítésnek, ha a baleset nem kifejezetten emiatt következett be.