Pénzcentrum • 2009. november 9. 20:02
Túl van első televíziós vetítésén Nagy-Britanniában a megbízhatatlan weboldalakról vásárolt gyógyszerek veszélyeire figyelmeztető reklámfilm. A spotot elsőként a Channel 4 adó sugározta, felkavaró tartalma miatt este 11 óra után - írja a hamisitasellen.hu.
Korábban a Brit Reklámhatóságnak vizsgálnia kellett a hirdetés tartalmát a beérkező panaszok miatt. A testület szerint azonban a reklám elfogadható, mert egy súlyos problémára akarja felhívni a figyelmet, és ennek érdekében él megdöbbentő képi eszközökkel.
A hirdetés egy széles körű kampányba illeszkedik, amelyet a Pfizer, a Gyógyszer- és Egészségügyi Termékeket Felügyelő Hatóság (MHRA) és a Brit Királyi Gyógyszerész Társaság (RPSGB) indított, különböző betegjogi civil szervezetekkel karöltve.
A "Vedd komolyan, írasd fel!" (Get Real, Get a Prescription!) nevű kezdeményezést országszerte óriásplakátok, és egy hét állomásos tájékoztató körút népszerűsíti. A kezdeményező szervezetek megállapodtak a Sun napilappal, amelynek hasábjain interaktív játékot szentelnek a kérdésnek.
Egy brit orvosi szaklap felmérése szerint a szigetországban praktizáló orvosok negyede kezelt már olyan beteget, akinek az online vásárolt gyógyszerek mellékhatásai okozták panaszait.
Figyelem! Felkavaró képek!
"Patkányméreg. Csak egy azon összetevők közül, amit az illegális honlapokról vásárolt hamis gyógyszerek tartalmazhatnak."
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Az angolszász országokban -elsősorban Nagy-Britanniában- egyre gyakrabban fordulnak elő hasonló sokkoló videók a társadalmi célú hirdetések között. Sok esetben ugyanis ilyen brutális képi-és hanghatásokra van szükség ahhoz, hogy az üzenet eljusson a címzettekhez, elsősorban a fiatal célközönséghez.