Inkább a rezsit fizetjük, mint az életbiztosítást

Magyar Nemzet2009. május 11. 09:02

A napi megélhetési gondok miatt az emberek sorra felélik befektetéseiket, egyre többen váltják vissza hosszú távú megtakarításaikat akár nagy veszteségek árán is. A fő okok között a pillanatnyi és a hosszú távú anyagi gondok szerepelnek, ugyanakkor a biztosítók figyelmeztetnek, hogy komoly veszteségekkel járhat, ha idő előtt felmondjuk a szerződéseinket.

A biztosítási piac is megérezte a válságot, az elmúlt fél évben érezhetően megnövekedett azok száma, akik anyagi nehézségekre hivatkozva felmondják szerződéseiket. A szolgáltatók törekvései az új ügyfelek megszerzéséről a meglévő állomány megtartása felé fordult.

A kilépéseket egyesek pánikjelenségnek minősítik, de figyelmeztetnek, hogy a befektetéssel kombinált biztosítások visszaváltása komoly veszteségekkel járhat. Vannak szolgáltatók, ahol csak a késedelmesek száma ugrott meg, máshol a visszavásárlások darabszáma is megugrott.

Bár a jelenlegi helyzetben egyre nehezebb fizetni a biztosításokat, érdemes elgondolkodni a visszavásárláson. Az elmúlt időszak árfolyamveszteségei miatt a kézhez kapott összeg akár jóval kevesebb is lehet, mint a befizetett díj.

Nem mellékes tényező, hogy ilyen esetben kamatostul kell visszafizetni a biztosítás után igénybe vett adókedvezményt, valamint az ügyfél elveszíti a kamatadóra vonatkozó mentességét a lejárati összegre.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

A nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, hogy a krízis első évében gyakoriak a tőkekivonások, a piaci viszonyok letisztulása után, lassan visszatérnek az ügyfelek.

Címkék: