Pénzcentrum • 2024. szeptember 4. 11:45
A Volkswagen vezetősége feszült légkörben tárgyal a dolgozókkal a tervezett megszorításokról.
A Volkswagen vezetősége szerdán a wolfburgi főhadiszálláson tartott megbeszélésen néz szembe a feszült és aggódó dolgozókkal. A vállalat fájdalmas megszorításokat javasol, beleértve a németországi gyárbezárásokat is, hogy elérje a névadó márka ambiciózus nyereségcélját - írja a Reuters.
Arno Antlitz pénzügyi igazgató és Thomas Schaefer, a VW márka vezetője részletezni fogja az autógyártó terveit a gyűlésen. Daniela Cavallo üzemi tanácsvezető előre jelezte, hogy "hevesen ellenzi" a megszorításokat, és figyelmeztetett, hogy heves beszélgetés lesz.
A Volkswagen hétfőn bejelentette, hogy 10 milliárd eurós költségcsökkentést tervez, ami magában foglalja a németországi gyárak bezárását és a munkahelyi garanciák megszüntetését. A cél 2026-ra 6,5%-os nyereséghányad elérése a márkánál.
A szakszervezetek előre szeretnék hozni a béremelési tárgyalásokat, és szélesebb körű megbeszélést kívánnak folytatni a vállalat lehetőségeiről. Thomas Knabel, az IG Metall szakszervezet képviselője kijelentette: "Meg kell állapodnunk a játékszabályokról." Míg a vezetőség a gazdasági környezetet és az új versenytársakat okolja, a munkavállalók szerint a vállalat gyártási stratégiája nem volt hatékony, és késlekedett az elektromos járműgyártásba való beruházással.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
"Nehéz időkben a menedzsment és a szakszervezetek képesek konszenzusra jutni" - vélekedett Philippe Houchois, a Jefferies elemzője. "De ez nem lesz zökkenőmentes."