Pénzcentrum • 2022. április 3. 20:04
Az mögöttünk álló héten is igyekeztünk érdekes és izgalmas anyagokkal jelentkezni, amellett, hogy a szomszédunkban zajló orosz-ukrán háború legfontosabb történéseit és annak a magyar gazdaságra gyakorolt hatásait is nyomon követtük. Most összeszedtük azokat a cikkeinket, melyekre a legtöbben kattintottak 2022. 13. hetében.
Elszabadulnak az üzemanyagárak, és bizony sokan próbálják kimatekozni, hogy hogyan lehetne megúszni az autózást kevesebb pénzből. Bár nem könnyű, azért van pár tipp, ami segít abban, hogy az autó kevesebbet üzemanyagot fogyasszon.
Fillérekbe kerül idén a nyaralás a magyarok kedvelt üdülőhelyén: most olcsóbb mint a bolgár tengerpart
Az orosz-ukrán konfliktus és a líra inflációja miatt Törökország pénztárcakímélő hely lett. A boltokban és az éttermekben jó áron lehet költeni, viszont az utazási irodák török útjai nem lettek olcsóbbak. Isztambulban luxustermékeket is viszonylag jó áron lehet szerezni.
Magyarok tömegei menekítenék most euróba a pénzüket: vigyázniuk kell, brutális hibát követhetnek el
A jelenlegi árfolyamok mellett kevés magyarnak nem fordult még meg a fejében, hogy euróra, vagy dollárra váltsa megtakarításait. Amíg a forintot a földbe állította az orosz-ukrán háború és más geopolitikai hatások, addig ugyani az euró és a dollár úgynevezett "menedékdeviza" státusza és a befektetői pániknak való kisebb kitettsége révén igen jól teljesítenek. Laikusként nem könnyű azonban eldönteni, hogy ez valóban jó ötlet-e, hiszen sokat bukhatunk rajta, ha elhamarkodottan döntünk. A Pénzcentrum ezért most a pénzpiac szakértőit kérdezte meg a témáról.
Jöhet a rendkívüli nyugdíjemelés? Ennyit kaphat egy átlagos idős az infláció miatt
Mivel 5 százalékkal növelték januárban a nyugdíjakat, így minimum 2,5-3 százalékos emelés látszik az adatokból a nyugdíjszakértő szerint. Mint Farkas Andtás kiemelte, adott esetben 4,8 százalékos nyugdíjemelés is lehet, viszont ennek még nincs realitása júniusban.
Ide tedd a pénzed 2022-ben, ha nem akarod elbukni mindened a dühöngő infláció miatt
Két éve, hogy a koronavírus járvány megrengette a világot, mely válságot, magas inflációt eredményezett és fokozta a munkanélküliséget. Nem kellett azonban sokat várni a világot megrázó újabb válságra: február 24-én Oroszország és Ukrajna konfliktusa háborús helyzetet teremtett Európában. A gazdasági következmények egyelőre bizonytalanok, az infláció azonban - sok együttes folyamat hatására - már most az egekben van, azt pedig nem tudni, meddig emekedik és tart ki a tartós drágulás. Nem először alakul ki ilyen gazdasági helyzet a történelem során, és némely esetben a válságot hiperinfláció is követte, mely olyan nagy mértékű infláció, melynek hatására a pénz gyakorlatilag elveszíti az értékét, így teljes életutak alatt felhalmozott vagyonok, megtakarítások válhatnak semmivé. Bár az ilyen esetek igen ritkák, sokan tarthatnak attól, hogy a jelenlegi válság elfajulhat. A Pénzcentrum befektetési szakértőket kérdezett arról, tartanunk kell-e a hiperinflációtól jelen helyzetben, illetve milyen befektetéssel óvhatjuk meg a megtakarításunkat az elértéktelenedéstől.
Cudar világ jön: ezek a magyar fiatalok lesznek a mostani válság legnagyobb vesztesei
A pandémia, mint általában minden válság, csak tovább mélyítette a már meglévő társadalmi szakadékokat már a legfiatalabb generáció körében is. A témával foglalkozó szociológusok szerint a távolléti oktatás könnyen elképzelhető, hogy végzetesen behozhatatlanná tette a társadalmi rétegek közötti esélykülönbségeket. Ma már egyértelműen látszik, hogy az alacsonyabb státuszú fiatalok lesznek a Covid legnagyobb vesztesei.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Itt a Wizz Air bejelentése: minden járatukat törlik ebbe az országba, repülőket sem indítanak onnan
„A Wizz Air a jelenlegi háborús helyzetet és a piac alakulását figyelembe véve úgy döntött, a nyári menetrend végéig, azaz 2022. október 30-ig törölni fogja összes Oroszországból induló és onnan érkező járatát. Ezzel párhuzamosan június végéig minden Ukrajnába induló és onnan érkező járat is szünetelni fog, az érintett járatok a Wizz Air már el is távolította a foglalási rendszerből.
Drágulásra, hosszú várakozásra számíthatnak a magyar autósok: csúnya hónap jön
Talán még elhamarkodott döntés volt átrakatni a nyári kerekeket, hiszen a hétvégén visszatérnek a mínuszok. A Magyar Gumiabroncs Szövetség szerint érdemes megvárni, ameddig a reggeli és az esti órákban sem megy fagypont alá a hőmérséklet. Mint kifejtették, a legtöbb autós megvárja a március végét a cserével, úgyhogy érdemes jóelőre időpontot foglalni a megszokott műhelyünkbe. Közölték azt is, hogy 2022-ben is emelkedtek a szervizek árai, és maguk a gumiabroncsok is megdrágultak.