Mr. Lájk • 2017. június 28. 14:31
Egyre több a másokra nem figyelő autós az utakon. A telefonálás mellett a veszélyes manőverezés, illetve a gyorshajtás a balesetek elsődleges forrása. Ilyen az is, ha rossz helyen és rossz időben kezdünk előzésbe, amivel nemcsak magunkat, hanem több autó utasát is veszélyeztetjük, ami már büntetőjogi kategória. Videón mutatjuk az életveszélyes autóst.
A közúti balesetek jelentős része a gyorshajtás miatt történik, de a legsúlyosabb balesetzek a rosszul kivitelezetzt előzésekből lesznek, mivel ilyenkor rendszerint frontálisan ütköznek az autók. Persze van, hogy tényleg centimétereken úlik a baleset, az alábbi felvételen is egy ilyen látható, ahol a két autó között talán már egy papírlap se fért volna el:
Annyit érdemes megemlíteni, hogy a videó letöltője szerint a dátum rosszul lett vízjelezve (a egyértelműen nem este fél 10-kor tölrtént a rögzítés), a valós dátum 2017. június 17. délben történt a baleset közeli eset. Az eset egyébként valószínűleg kimeríti a közúti veszélyeztetés fogalmát is, amely büntetőjogi felelősségrevonással is végződhet, a "legszebb" az egészben, hogy mindezt azért, hogy két perccel előbb érjen oda az úti céljára.
A teljes felvételt egyébként itt nézheted meg:
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A balesetekre nehezen lehet felkészülni, azonban sokat segít, ha betartjuk a KRESZ szabályait és kerüljük a veszélyes helyzeteket. Ez elsősorban azt jelenti, hogy manővereinkkel ne kényszerítsünk más autóst hirtelen irányváltásra, illetve fékezésre. Pénzügyileg is érdemes felkészülni az ilyen helyzetekre. Ugyan a kgfb fizethet, azonban ha mi voltunk a hibásak, akkor vagy saját zsebből kell fizetnünk az autó javíttatását, vagy cascóval biztosíthatjuk magunkat. Persze a személyi sérülésekre is érdemes gondolni, ebben a balesetbiztosítás, az életbiztosítás lehet segítségünkre.