Népszava • 2013. szeptember 26. 09:06
Méregdrágává válhat a parkolás azon autósok számára, akik a budai Várban szeretnének várakozni, de a kapunál csak automatikusan kézhez veszik a parkolójegyet, és nem olvassák el az újonnan kitett figyelmeztető táblát - írja a Népszava.
Ha valaki egy óránál hosszabb ideig parkol a budai Várban, és nincs behajtási engedélye, akkor ezért borsos díjat, 5250 forintot kell fizetnie a lap csütörtöki cikke szerint.
Alapesetben a nem védett övezetben, például a Dísz téren óránként 525 forint a tarifa. Csakhogy augusztus elejétől november végéig útfelújítást végez a Budapesti Közlekedési Központ a Tárnok utcában és a Dísz téren, így ott nem lehet várakozni, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag csak védett területen lehet hagyni az autót, ami sokkal többe kerül.
Az I. kerületi önkormányzat sajtóreferense, Blázsovics Lívia a lapnak elmondta: a kivételektől eltekintve csak engedéllyel lehet parkolni, de aki mégis bemegy anélkül, mert ott van dolga, annak a fővárosi rendelet engedélyez egy félórás ingyenes behajtást.
Hozzátette: a rendelet elismeri, hogy bárkinek lehet valami dolga, ügyintéznivalója a Várban. Aki fél óránál tovább marad, de igazolhatóan ment valakihez, például az önkormányzathoz, ahonnan igazolást kap erről, akkor nem kell kifizetnie az 5250 forintos behajtási díjat.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)