Pénzcentrum • 2013. szeptember 22. 11:02
Tetszik a direkt biztosítás ötlete olvasóinknak, de sokan csak akkor tartják szükségesnek a változást, ha biztosan nem lesznek drágábbak a kötelezők.
A semmiképp sem reprezentatív felmérésünkből kiderült, hogy legtöbben a változásra szavaznak. De közel ugyanennyien vannak, akik csak akkor nyitottak az új dolgokra, ha az nem kerül nekik semmibe. Jelenleg a PSZÁF indított el egy szakmai vitát a biztosítók körében, aminek hatására akár közeljövőben is változhat itthon a kárrendezés folyamata.
Jobb lenne, ha egy baleset után a saját biztosítónk rendezné a kárt? - teszi fel a kérdést a PSZÁF legújabb vitaanyaga, ami alapján a biztosítók közösen eldöntik majd, hogy direkt kárrendezés bevezetésre kerülhet Magyarországon. A pénzcentrum.hu-n most te is beleszólhatsz, hogy milyen legyen a jövő kgfb-je.
A direkt kárrendezés lényege tehát egyszerű, elsőre talán túl jól is hangzik. Egy baleset után a keletkezett kárt az a biztosító fizesse, akivel szerződésben állunk, aki elméletileg még érdekelt is abban, hogy minél gyorsabban megoldja a dolgot, hiszen egy elégedett ügyfelet akar, aki a következő évben is neki fizeti be a csekkjeit.
Milyen előnyei és hátrányai vannak a direkt biztosításnak?
+ Egyértelmű, hogy ki rendezi a kárt.
+ A biztosítónak érdeke jól kiszolgálni az ügyfelet.
+ Nem a kárösszeg leszorításában érdekelt a biztosító.
- Díjak emelkedhetnek.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A rendszer első ránézésre nagyon is előnyös az ügyfelek számára, de sokak szerint ma is jól működik a külső szakértőkkel megerősített kárrendezés. Egyébként meg szinte biztosra vehető, hogy egy hasonló rendszer áremelkedést hozna magával.
Egyrészt sokan hajlandóak lennének többet fizetni a jobb szolgáltatásért, de lennének olyan tényezők is, amelyek tényleges előnyök nélkül drágítanák a biztosítási díjakat. Például a biztosítók túl nagy kárösszeget állapítanak meg, hiszen azt a másik intézet úgyis kifizeti nekik, de az autósok is kevésbé vezetnek biztonságosan, ha kár esetén biztosabban hozzájutnak a pénzükhöz. Ez utóbbi elhanyagolható hatású, míg a másikra is van megoldás. De minek változtassunk bármin, ha a jelenlegi rendszer is jól működik? Szavazz te is, hogy mi legyen a kötelezőkkel!