A népegészségügyi termékadóról szóló szabályozás újabb módosítását tervezi a kormány, a hatálya alá eső termékek köre nem bővül, inkább pontosításról van szó - számol be a HírTV Szócska Miklós egészségügyi államtitkár tegnapi nyilatkozatát idézve.
Szócska Miklós tájékoztatása szerint a chipsadóról szóló szabály pontosítását tervezik, mivel több gyártó termékszerkezet-változtatással tudta kikerülni, hogy az egészségre káros terméke után fizetnie kelljen.
"A transzzsírok esetében az lesz, hogy egy bizonyos idő után, egy bizonyos szint felett be fogjuk tiltani a használatukat, mert ezeknek a szív-érrendszeri megbetegedésekre, daganatos megbetegedésekre olyan komoly hatása van, hogy ezek okozzák, úgyhogy tiltsuk be, ne mérgezzük az embereket" - magyarázta az újabb terveket az egészségügyi államtitkár, aki szerint ebben az esetben a cél, hogy a súlyos megbetegedéseket előidéző mesterséges anyagok kiszoruljanak a polcokról.
A legutóbbi chipsadó-módosítás a nyáron vált ismertté. A kormány a 2013-as költségvetés keretében ugyanis szigorítja a szabályozást az energiaital-gyártó cégekkel szemben. A Parlament előtt fekvő, "az egészségügy többletforráshoz juttatása érdekében szükséges törvénymódosításokról" szóló javaslat kimondja, hogy "az az ital is energiaitalnak minősül, amely ugyan nem tartalmaz taurint, de metil-xantin tartalma viszonylag magas".
Ezek a márkák uralják a divatipart 2026-ban: te kibírod fizetni, hány ilyen ruha lóg a gardróbódban?
Miért ragaszkodunk bizonyos márkákhoz? A minőség, a stílus, a megszokás vagy egyszerűen az érzelmi kötődés miatt? Mutatjuk!
Óriási bírságot kaphatnak a népszerű boltláncok: keményen lecsapna a kormány az online értékesítésre
A brit kormány az online alkoholértékesítés szigorítását mérlegeli, miután komoly aggályok merültek fel a legnagyobb szupermarketláncok internetes értékesítési gyakorlata miatt.







