Leállhat a 4-es metró építése

2012. április 10. 10:03

Könnyen elképzelhető, hogy júliustól mindenhol leáll a munka a 4-es metró építkezésén, de nem ez lesz az egyetlen oka, ha nem sikerül tartani a beruházás 2014-es átadási határidejét. Ráadásul a költségek is nőhetnek - írja a Népszava.

Egy, a főpolgármester számára készített BKV-s belső jelentés ugyanis vagy féltucat olyan pénzügyi illetve jogi problémát vázol, amely önmagában is elég ahhoz, hogy az új metróvonal Etele tér és a Baross tér közötti első szakasza ne készüljön el 2014-ben, vagy csak a tervezett 373,3 milliárd forintnál drágábban.

A 70 százalékos készültségű beruházás leállhat, ha a kifizetésekért is felelős mérnöki feladatokat ellátó Eurometro Mérnöki Kft. 2012. június 30-án lejáró szerződését nem tudják meghosszabbítani, vagy addig nincs új tendernyertes cég a feladatra, esetleg a BKV sem tudná ellátni ezt a megbízást.

A másik fontos problémakör a fizetési vitáké. A teljes, 373,3 milliárd forintos költségen felül a vállalkozók által benyújtott plusz követelések - pótmunkák, változtatások - értéke 105 milliárd forint. Jelentős részüket a BKV nem ismeri el, és többségükről még nincs is végleges döntés. 

 

NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?