Térképen összeszedtük hazánk legismertebb fürdőit, és azt is megmutatjuk, hogy idén mennyiért válthatunk belépőt a legnépszerűbb helyekre.
Elkészült a világ legboldogabb országainak toplistája. E szerint van olyan ország a világon, ahol háromból közel ketten érzik jól magukat a bőrükben. Magyarországon jó, ha minden ötödik ember van ezzel ugyanígy.
A "Gallup-Healthways Global Well-Being Index" öt kategóriában (a lakosok pénzügyi helyzete, céljai, szociális helyzete, fizikai állapota, illetve a közösség építő hatása) kérdezte meg a világ 135 országának, mintegy 133 ezer lakosát, hogy megtudja, hol élnek a legboldogabb emberek a világon. E szerint a világ legboldogabb országában az emberek 61 százaléka érzi jól magát, míg a toplista 10 helyén már csupán 34 százalékos a boldogsági ráta.Ezzel a számmal ugyanott vagyunk, mint a szomszédos Szlovénia, vagy például Lettország, Mongólia és Vietnám. De ugyancsak 18 százalék a boldogsági ráta az állandó harcoktól sújtott Mauritániában, vagy az Ebolától veszélyeztetett Elefántcsontparton. Érdekes, hogy a szintén szomszédos Ausztriában már a lakosok 40 százaléka boldog.
A 10 LEGBOLDOGABB ORSZÁG A VILÁGON:
10. Kanada - 34%

9. Guatemala - 34%

8. Svédország - 36%

7. El Salvador - 37%

6. Uruguay - 37%

5. Brazília - 39%

4. Ausztria - 39%

3. Dánia - 40%

2. Costa Rica - 44%

1. Panama - 61%


Indulhat a tippelés meddig bírja a Petőfi híd: a felújítás tervezésének megpályáztatására sincs pénz
Budapest vezetése egyelőre nem tudja megkezdeni a súlyosan korrodálódott Petőfi híd felújítását.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


