14 °C Budapest

Tesco, Auchan: jól mennek a mobilok

Pénzcentrum
2012. szeptember 4. 08:34

A kiskereskedelemben továbbra is a hagyományos telefonok fogynak jobban, bár értékben az okos készülékek már átvették a vezetést. A modern kereskedelmi csatornák még szűk piacon osztoznak, a forgalom legnagyobb része a szolgáltatóknál csapódik le - írja a Napi Gazdaság.

A mobiltelefonok értékesítésében releváns kilengéseket nem tapasztaltak a Media Markt áruházak az elmúlt egy évben, leszámítva az év végi időszakot, amikor érezhetően többen vettek készüléket − mondta a  lapnak Szánthó Balázs koncepciómenedzser. A tapasztalatok szerint az üzletben vásárolt mobilok forgalmából 60 százalékban részesednek a drágább okos telefonok, ám darabszámra (75 százalékban) a hagyományos mobilkészülékekből értékesítenek többet. Ennek egyik magyarázata, hogy sokan második készüléknek veszik az olcsóbb eszközöket vagy valamilyen speciális feladatra használják (sport, riasztó).

A Media Markt által értékesített készülékek kevés kivételtől eltekintve kártyafüggetlenek, de a legnagyobb forgalom amúgy sem a műszaki áruházakban keletkezik. A mobiltelefon-eladások túlnyomó része a szolgáltatók kezében van.

Ebbe a szegmensbe hasított bele a Tesco, amikor tavaly márciusban elindította saját mobiltelefon-szolgáltatását, ezzel 20-30 százalékkal növelte a készülékek értékesítését 2011-hez képest. A Tesco a legtöbb készüléket az alapkategóriákból adja el, ezt követi a wi-fis készülék, majd az androidos. Jellemzően akkor fut fel a szezon, amikor megjelenik az akciós újság, bár a decemberi és a január mobileladások is kiugróak.

Az Auchan áruházakban a kártyafüggetlen és a szolgáltató által kódolt telefonok is megvásárolhatók. A készülékek forgalma tavaly "szépen" fejlődött − számolt be lapunknak Gál Judit, az Auchan Magyarország kommunikációs menedzsere. Az okos telefonok aránya már elérte az eladott készülékek 50 százalékát és arányuk folyamatosan nő, a kártyafüggetlenek közül a 30-40 ezer forintos okos telefonokat veszik leginkább. A hagyományos készülékek palettájáról a 20 ezer forint alatti kártyafüggetlen készülékek fogynak legjobban, valamint a szolgáltatóhoz kötött, 2-3 ezer forintos, alsó kategóriás készülékek.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

 

NAPTÁR
Tovább
2026. április 9. csütörtök
Erhard
15. hét
Április 9.
Unikornis világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?