Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön az esetleges vízhiány elkerülése érdekében arra kéri a szolgáltató a lakosokat, hogy korlátozzák a nem létfontosságú vízhasználatot.
Ijesztően sok fiatal él a szüleivel, ennek viszont nem a kényelem az oka: jellemzően az anyagi helyzetük áll a hátterében - írja a Figyelő.
Közel 900 ezer 20-39 éves fiatal lakik otthon a szüleivel, élettárs és gyerek nélkül, ez a korosztály harminc százaléka. Közülük egy nagyvárosnyi, közel 300 ezer a harmincas. Bár azt gondolnánk, hogy a fiatalok kényelemből laknak otthon, jellemzően azért teszik ezt, mert nincs, vagy nagyon kevés munkájuk van - állítja Erdei Virág a KSH statisztikusa.
Míg a 20-24 éveseknél fele-fele a nemek aránya az otthon élők esetében, 25 fölött közel kétharmaduk, 35 éves kor fölött pedig háromnegyedük férfi. A nőket valamelyest sürgeti a gyermekvállalás, ezért hamarabb lépnek. Ahogy múlik az idő a férfinak egyre nehezebb önállósodni. Egy átlagos otthon élő férfi kisebb településen lakik, nem magas presztízsű munkahelyen dolgozik és kevésbé iskolázott, nehéz párt találnia.
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...







