Nem szállított utasokat a szerelvény, a MÁV szerint műszaki hiba okozta az esetet, a vonatforgalom nem állt le.
Rengeteg rövidebb-hosszabb anyag jelenik meg a Pénzcentrumon minden héten. Összeszedtük a legérdekesebb és legolvasottabb anyagainkat a múlt hétről, hogy akkor is el tudd olvasni őket, ha esetleg hét közben lemaradtál volna róluk.
- Noha az új építésű lakások átlagos négyzetméterára is 731 ezer forint felett jár a fővárosban, ez nagyon messze van az igazi luxustól. A Budapesti Lakáspiaci Riport friss adatsorát alaposabban is górcső alá véve nagyon úgy tűnik, hogy egyre nagyobb igény mutatkozik a méregdrága lakóingatlanokra. A 100 millió forint feletti kategóriában 406 eladó lakóingatlan van jelenleg Budapesten, míg az 50 milliónál drágább lakások száma meghaladja a 2287 darabot. Ide kattintva találod a részleteket, infografikákkal.
- Ha mindig is érdekelt, hogy mennyit hoz egyy trafik, egy gíroszozó, egy szoláriumszalon, egy méhcsalád vagy egy hektár föld, akkor nem kell tovább keresgélned, ide kattintva kiderül. Ez a cikk a Google pénzügyekkel kapcsolatos keresési javaslatait megválaszoló cikksorozatunk legújabb része.
- A hét újabb fordulatot hozott a legnagyobb magánzó rezsicsökkentő, azaz Lagzi Lajcsi, civil nevén Galambos Lajos bünetőügyében. Valaki kifizette azt a 100 milliós kárt, amelyet a vád szerint Lajcsi azzal okozott, hogy megokosította egy lakópark és saját kúriája rezsirendszerét. További részletek itt.
- Elleste a MÁV toborzási praktikáját a BKV. A közlekedési vállalat az 1-es villamoson próbál villamos járművezető képzésére, 8 általánossal rendelkező hallgatókat becsalogatni. A képzés fél éves, de már a tanfolyam ideje alatt is jár fizetés, ide kattintva kiderül, hogy mennyi.
- Nemcsak Magyarországon van óriási munkaerőhiány, Németországban is rendkívül sok munkást, szakembert keresnek. Ez is hozzájárul ahhoz, hogy az új EU-s tagállamokból sokan emigrálnak külföldre. Az unión belüli szabad munkaerő-áramlás korábban csak lehetőségként, most viszont már veszélyként is felmerül azon országok tekintetében, ahonnan tömegek vándorolnak el, ilyen ország hazánk is. Többek között ez hangzott el a Millenium intézet csütörtöki, budapesti konferenciáján, amelyről a Pénzcentrum is tudósított.
- Végül pedig lássunk egy könnyedebb témát. Lassan magunk mögött hagyjuk a zord időjárást és tényleg beköszönt a tavasz. Ezzel kapcsolatban viszont gyakran nem gondolunk arra, hogy számtalan veszélynek tesszük ki magunkat, amikor élvezzük a napsütést, kimegyünk a természetbe, esetleg gombát vagy medvehagymát szedünk. Mutatjuk, hogy kerülheted el a bajt.
#otthon
#befektetés
#lakás
#Budapest
#trafik
#magyarország
#gyros
#elvándorlás
#lagzi lajcsi
#galambos lajos
#föld
#szolárium
NEKED AJÁNLJUK
Nem várt fordulat állt be a gázáraknál: ezt minden magyar családnak tudnia kell a tél kellős közepén
Az orosz fosszilis energiáról való leválás nem okozott tartós áremelkedést az európai energiapiacon.
NAPTÁR
Tovább
2025. december 30. kedd
Dávid
1. hét
Ajánlatunk
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.
Otthon legolvasottabb
2
3
KONFERENCIA
Tovább
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2025. december 30. 19:02

Pénzcentrum | 2025. december 30. 18:03

Agrárszektor | 2025. december 30. 19:29





