Döntött az EU: rengeteg pénzt kapnak a magyar iskolák

2019. március 31. 10:29

Nemrég fogadta el az Európai Bizottság a jövő tanévre vonatkozó uniós iskolagyümölcs-, iskolazöldség- és iskolatejprogram részletszabályait. Hazánk 1,2 milliárd forintot kap erre.

A 2019-2020-as tanévben is folytatódik az uniós iskolagyümölcs-, iskolazöldség- és iskolatejprogram. Céljuk, hogy a gyermekek körében egészséges táplálkozási szokások honosodjanak meg - közölte az Európai Bizottság magyarországi képviselete.

A Bizottság a héten fogadta el a 28 uniós tagállam számára a 2019-2020-as tanévre előirányzott összegeket. Magyarországon az iskolagyümölcs- és iskolazöldség-programot 3,73 millió euróval (közel 1200 millió forint), az iskolatejprogramot pedig 1,95 millió euróval (kb. 625 millió Ft) támogatja majd az EU.

A tagországoknak lehetőségük van arra, hogy az uniós hozzájárulást nemzeti támogatással egészítsék ki, illetve hogy a két program keretében nekik kiutalt költségvetési összegek egy részét (20-25%-át) átirányítsák az egyik programból a másikba

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 7. szombat
Tódor, Rómeó
6. hét
Február 7.
A házasság hete
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 7. 17:07