Újraindul az OTP Ingatlanbefektetési Alap forgalmazása

Pénzcentrum
2008. november 21. 16:42

Az OTP Csoport 2008. november 24-ével újraindítja az OTP Ingatlanbefektetési Alap befektetési jegyeinek folyamatos forgalmazását. Az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. pozíciója stabil, a likvid eszközök összege jelentős, közelíti a 22 milliárd forintot. Az OTP Csoport elkötelezett a befektetői bizalom megőrzésében, és rendelkezik az ehhez szükséges eszközökkel.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 10 forgalmazási napra felfüggesztette az összes Magyarországon bejegyzett nyíltvégű ingatlanalap forgalmazását. A moratórium november 21-én lejár, ezért az OTP Csoport november 24-ével újraindítja az ingatlanbefektetési jegyek folyamatos forgalmazását.

A befektetési instrumentumok palettáján az ingatlanalapok a speciális, hosszú távú befektetési formák kínálatát gyarapítják, amelyek potenciális hozama nem vethető össze például a rövid távra lekötött pénzeszközök előremutató teljesítményével.

Az OTP Ingatlanbefektetési Alap pozíciója hosszabb távon is stabil, az Alapban a likvid eszközök volumene jelentős, közelíti a 22 milliárd forintot. Az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő portfoliójának alapvető jellemzője a magas szintű kockázatmegosztás és a jól kialakított funkcionális szerkezet. Az Alapban a kiváló minőségű és jó hozamú ingatlanok aránya 73 százalék körüli, a likvid eszközöké meghaladja a 25 százalékot. Az Alap ingatlanjainak bevétele 75 százalékban forint alapú, ezért a devizaárfolyam-kockázati kitettsége csekély.

A PSZÁF iránymutatásának megfelelően, a befektetők védelme és az egyenlő elbánás biztosítása érdekében, az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. a törvény adta lehetőséggel élve a korábbi "T" nap (a megbízás felvételének napja) helyett "T+90" forgalmazási napra módosítja az ingatlanalapok visszaváltási ügyleteinek elszámolását. Ugyanakkor továbbra is változatlanok a forgalmazási feltételek az OTP Csoporthoz tartozó OTP Alapkezelő Zrt. által kezelt összes értékpapíralap vonatkozásában.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Az OTP Csoport kiemelten kezeli a befektetői bizalom megőrzését az OTP Ingatlanbefektetési Alap befektetési jegyeinek vonatkozásában. Az OTP Bank rendelkezik az ehhez szükséges eszközökkel és kész azokat alkalmazni egy esetleges negatív piaci hangulatban a befektetők védelme és az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő pozíciójának további erősítése érdekében. Így például a legnagyobb hazai hitelintézet ugyan már 6 éve rendelkezik - az alap nettó eszközértékének 10 százalékát meghaladó mértékben - OTP Ingatlanbefektetési Alap befektetési jeggyel, a jövőben sem zárkózik el további befektetési jegyek vásárlásától.

Az OTP Csoport 2008. november 24-től kedvezményes lombard hitel felvételére, valamint új, akciós betétlekötésre nyújt lehetőséget azon ügyfelei részére, akik 2008. november 10-én OTP Ingatlanbefektetési Alap befektetési jeggyel rendelkeztek. A lombardhitel fedezete az OTP Ingatlanbefektetési Alap befektetési jegy, a szabadon megválasztható, 1-12 hónapos futamidő végén a kamatot és tőkét egy összegben kell törleszteni. A forint folyószámlákhoz kapcsolódó 6 hónapos betétlekötési lehetőségnél a minimálisan leköthető összeg 150 ezer forint, a lekötés kamata összeghatártól függetlenül évi 13% (akciós EBKM: évi 13,00%, nem akciós EBKM: évi 5,75-7,00%). Az akciók részletes feltételeivel kapcsolatban az OTP Bank fiókhálózatában érhető el további tájékoztatás.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. április 29. 18:00
Évek óta meghatározó arcai voltak az ébresztőműsornak.
Bankmonitor  |  2026. április 29. 12:33
Nehéz eligazodni a lakáshitelek, a Babaváró Kölcsön és a különféle támogatott konstrukciók között? A...
Holdblog  |  2026. április 29. 08:16
Milyen makropálya várható Magyarországon, milyen előnyei és hátrányai lehetnek az eurócsatlakozásnak...
ChikansPlanet  |  2026. április 24. 08:00
Egy évtizede még a kihalás fenyegette Szardínián a griffon keselyűket, számuk azonban egy friss méré...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 30. csütörtök
Katalin, Kitti
18. hét
Április 30.
A katonazene napja
Április 30.
Jazz világnap
Április 30.
A méhek napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 29. 20:58
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom