Idén májusban, országosan 8 184 ingatlan adás-vétel bonyolódott, így a tavalyi év azonos időszakához képest az idei első 5 hónap 30 százalékkal nagyobb forgalmat mutat - derül ki a Duna House legfrissebb tranzakciószám becsléséből.
Beigazolódott az egy hónappal ez előtti előrejelzés, miszerint a tavalyi évhez hasonlóan magasabb értéken zárhat a májusi hónap az áprilisnál. Idén a többlet nagyjából 10 százalékos, amellyel a magas márciusi szintet sikerült ismét megütni.
Az idei első 5 hónap alapján az összes hazai ingatlan adás-vételi tranzakció darabszáma így meghaladta a 45 ezret, vagyis a becslés, miszerint 2012-ben 100-110 ezer tranzakcióval számolhatunk, egyre biztosabbnak látszik. A tavalyi év azonos időszakában 32,4 ezer tranzakciót mért a közvetítő társaság, amelynél az idei első 5 hónap 30 százalékal magasabb.
Óraátállítás 2026 ősz: itt a dátum, mikor lesz óraátállítás az ősz folyamán – Nem ez lesz az utolsó?
Október végén ismét jön az óraátállítás Magyarországon. Mutatjuk, mikor lesz a 2026-os őszi óraátállítás, merre kell állítani az órákat, és hol tart az eltörlés ügye.
-
Sörkülönlegességek és fesztiválhangulat: tizedszer jön a Belvárosi Sörfesztivál (x)
Ha szerinted a nyár legjobb programjai már véget értek, érdemes még egyszer benézned Budapest belvárosába. 2026. szeptember 1. és 6. között tizedik alkalommal rendezik meg a Belvárosi Sörfesztivált.







