Egy osztrák üzletember azzal keresett meg önkormányzatokat, hogy telekért cserébe felépít és üzemeltet idősek otthonát, óvodát, bölcsődét, egészségházat, amire csak szükség van. Hússzal megállapodást is kötött, de egyre többen érzik magukat becsapva, mert egyik beruházás sem jutott túl az előkészítés szakaszán - írja a Népszabadság.
A 2010-ben alapított Hilfswerk Hungary Kft. a Népszabadság információi szerint 26 települést keresett fel különféle projekttervvel, közülük hússzal együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá. A telekért beruházás-konstrukció alapján az önkormányzatok 2200 négyzetmétertől 16 hektárig terjedő területű földingatlanokat ajánlottak fel, amelyek értéke helyenként több százmillióra rúg.
A Hilfswerk Hungary által vállalt beruházások megvalósítása milliárdokat emésztene fel. Az ötszázezer forintos törzstőkével alapított cég székhelyeként az ügyvezető igazgató, Magony Szilvia korábbi - időközben felszámolt - építőipari vállalkozásának telephelye van feltüntetve. A cégnek nincs alkalmazottja.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







