Családi pótlék 2025: mennyi a családi pótlék összege, mikortól jár a családi pótlék, a családi pótlék meddig jár hány éves korig folyósítják, mikor lesz családi...
Hamarosan véget ér a nyári szünet és megkezdődik a 2015/16-os tanév. Összeszedtük a legfonbtosabb tudnivalókat; a hivatalos tanítási napoktól a szüneteken át az évfolyamonkénti óraszámokig.
Mához egy hétre megkezdődik a 2015/16-os tanév, amelyre idén is kiemelt figyelmet fordít a Pénzcentrum. A beiskolázással kapcsolatos tennivalókat, vagy például a szülőkre nehezedő költségeket már korábban górcső alá vettük (cikkeinket ISKOLAKEZDÉS mellékletünkben találod); most viszont előre tekintünk. Íme a legfontosabb tudnivalók a 2015/16-os tanévről:Tanítási napok:
- A 2015/16-os tanév szeptember 1-én (kedd) kezdődik és 2016. június 15-én (szerda) ér véget. (A középiskolák végzős évfolyamainak utolsó tanítási napja 2016. április 29.)
- A tanítási év első féléve 2016. január 22-ig tart. (Az iskolák 2016. január 29-ig értesítik a tanulókat, kiskorú tanuló esetén a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.)
Szünetek:
- Az őszi szünet október 26-tól október 30-ig tart majd. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2015. október 22., a szünet utáni első tanítási nap pedig 2015. november 2.
- A téli szünet 2015. december 21-től december 31-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2015. december 18., a szünet utáni első tanítási nap 2016. január 4.
- A tavaszi szünet 2016. március 24-től március 29-ig tart; a szünet előtti utolsó tanítási nap 2016. március 23., a szünet utáni első tanítási nap pedig március 30.
- A tanítási évben - a tanítási napokon felül - a nevelőtestület a tanév helyi rendjében meghatározott pedagógiai célra az általános iskolában öt, a nappali oktatás munkarendje szerint működő középfokú iskolában hat munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel, amelyből egy tanítás nélküli munkanap programjáról a nevelőtestület véleményének kikérésével az iskolai diákönkormányzat jogosult dönteni.
- Az iskola az előre meghatározott szünetek mellett - a tanítási év kezdő és befejező napjának változatlanul hagyásával - más időpontban is adhat a tanulóknak szünetet, valamint a szünetek kezdő és befejező napját módosíthatja a jogszabályban meghatározott feltételek szerint.
Óraszámok:
Az új kerettanterveket 2013-ban, felmenő rendszerben vezették be, így a 2015/16-os tanévben már az 1-3., 5-7., illetve 9-11. osztályban kell majd ezek alapján oktatni. A mindennapos testnevelés bevezetése viszont egy évvel korábbra datálható, így szeptembertől minden diákra, általánostól gimnáziumig heti öt tesi óra vár. Az egyes évfolyamok kerettanterv szerinti óraszámait pedig alábbi galériánkban találjátok:
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
-
Ingatlant vennél vagy felújítanál a lakásszámládból?
Arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen célra fordítanák szívesen lakás-előtakarékossági szerződésüket.
-
Vásárlásra vagy felújításra költenéd a lakástakarékot?
Mennyire ismered a lakás-előtakarékossági lehetőségeket a többi megtakarítási formához képest?