Stabilan kezdi a hetet a forint

Pénzcentrum
2012. július 16. 10:02

Semleges közeli a befektetői hangulat hétfő reggel a nemzetközi pénz- és tőkepiacokon, így a forint árfolyamában sem látunk nagyobb lemozdulást péntek estéhez képest.

A hét magyar szempontból legfontosabb eseménye az, hogy holnap megkezdődnek a magyar kormány és az EU/IMF közötti, tavaly novemberben kért hiteltárgyalások, igaz gyors áttörésre nem lehet számítani, inkább csak az elmúlt időszaki intézkedések és a makrogazdasági pálya átbeszélése várható. Közben újabb ellentmondásos hír érkezett, hiszen a kormány elmúlt több havi következetes kommunikációja után vasárnap esti interjújában Varga Mihály IMF-tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter azt mondta, hogy lehet, mégis lehív pénzt a kormány a hitelkeretből.

Ma reggel az euróval szembeni forintjegyzések a múlt péntek estére is jellemző 287,5-288 körüli szinten mozognak, azaz összességében a péntek reggeli (kéthetes forintmélypontot jelentő) 290,5-ös szinthez képest 1%-os forinterősödésről beszélhetünk.

Stabilan erősebb szinten kezd a forint

PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 31. 18:36
Osztalékot vágott az egyik cégem, és bár számítottam rá, mégis szarul esett. Valamint, és most ennek...
Holdblog  |  2026. május 31. 10:00
Úgy tűnik, a leköszönő kormány beleszámította a költségvetés összerakásába a távozásuk okozta eufóri...
MEDIA1  |  2026. május 30. 16:46
A Sajtószakszervezet, az Európai Újságírók Szövetsége (EFJ) és a Magyar Szakszervezeti Szövetség is...
Összkép  |  2026. május 30. 12:38
A mély elemzések, a világunk megértetésére törekvő erőfeszítések nem divatosak. Kevés helyen tálunk...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 31. vasárnap
Angéla, Petronella
22. hét
Május 31.
Hősök napja
Május 31.
Szentháromság
Május 31.
A Testvérek Napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?