6 °C Budapest

Mutatjuk, miért most érdemes kiváltani az adósságaid

2015. augusztus 7. 15:31

A hitelek olyan álmok megvalósítására szolgálnak, amelyeket kölcsön felvétele nélkül valószínűleg nem tudnánk megvalósítani. Ennek ellenére van, hogy az a felhalmozott adósságaink a "fejünkre nőnek", ilyenkor jól jöhet, ha a tartozásainkat leegyszerűsítve kiváltjuk a terheinket egy adósságrendező kölcsönnel. Az RTL Klub reggeli adásának a Pénzcentrum szakértője, Ráski Péter volt a meghívott szakértője.

A hitelkiváltással a legtöbb korábban felvett hiteles sokat spórolhat. Ahogy a Pénzcentrum arról korában beszámolt, egy átlagos adós havi 35 ezer forintot takaríthat meg ezzel.

Az adósok azonban nemcsak az alacsony kamatok miatt nyerhetnek a hitelük lecserélésével. Mivel egy átlagos hitelkiváltásnál 3 adósságot "egyszerűsíthetnek le" az ügyfelek egy adósságra, ezért ezzel rengeteg adminisztrációs tehertől is megszabadulhatnak.

Miért most váltsuk ki a hitelt?

A jegybanki alapkamat határozza meg a hiteleink kamatszintjét, így a most felvett kölcsönök kamatai igen kedvezőek. Ahhoz azonban, hogy akár hosszútávon is így maradjon érdemes olyan konstrukciót választani, amelynek a törlesztőrészletei fixáltak. A 40 százalék körüli teljes hiteldíj mutatóval bíró hitelkártya tartozásokat például érdemes kiváltani 10 százalék körüli kamatozású személyi kölcsönnel, vagy akár még ennél sokkal kedvezőbb szabad felhasználású jelzálogkölcsönnel.

 
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. március 26. 19:25
Több állampolgári bejelentés nyomán indított eljárásokban hozott döntéseket a Nemzeti Média- és Hírk...
Bankmonitor  |  2026. március 26. 15:11
Gulyás Gergely a mai kormányinfón elmondta, hogy eddig már 31 ezer esetben folyósításra került az Ot...
iO Charts  |  2026. március 26. 12:55
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Nem tudom, tisztában vagytok-e vele, de egy alapos fundamentális...
Holdblog  |  2026. március 25. 11:51
Nincs mit csodálkozni, tudni lehetett, hogy Trump tőzsdebarát elnök. Csak nem az általános, hanem a...
NAPTÁR
Tovább
2026. március 27. péntek
Hajnalka
13. hét
Március 27.
Színházi világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője