Így változnak a devizaalapú kölcsönök kamatai

Pénzcentrum
2011. július 27. 10:02

Az európai pénzpiaci irányadó kamatláb (Euribor) több mint 0,8 százalékponttal emelkedett, így akadnak pénzintézetek, akik euró alapú kölcsöneik kamatát emelni kényszerültek. A svájci frank alapú hitelek kamatlábainak változása is igen sokszínű a hazai pénzintézeteknél - írja a Napi Gazdaság.

Svájcifrank alapú hiteleinek kamatát 2008 novembere óta nemhogy nem emelte az UniCredit Bank, de 0,75 százalékponttal csökkentette is tavaly márciusban. A hitelintézet azóta se hajtott végre kamatemelést, és a jövőben sem terveznek módosítást. Ugyanakkor az euró alapú kölcsönöknél már más szél fúj. A bank az ECB két legutóbbi kamatemelésének megfelelően fél százalékkal drágította kamatait.

Két alkalommal vizsgálják felül az árazást a Budapest Banknál, mivel a pénzintézet devizahitelei féléves kamatperiódusúak. Ennek értelmében a nyári kamatperiódus-forduló augusztusban esedékes, így az árak felülvizsgálata jelenleg is zajlik.

2011-ben nem emelte devizahiteleinek kamatait az OTP Bank. A CIB is ugyanebben a cipőben jár. Arról azonban mindkét pénzintézet sem osztott meg további információkat, hogy a kamatok szinten tartására a továbbiakban is számíthatnak-e az ügyfeleik.

 

PC BLOGGER & PODCASTER
iO Charts  |  2026. március 1. 17:06
A hagyományos pénzügyekben (TradFi) a diverzifikáció aranyszabálya egyszerű: ne tegyél mindent egy k...
Holdblog  |  2026. február 28. 10:30
A házassághoz nem kell szerelem, és a szerelemnek semmi szüksége házasságra. Ha van olyan, aki ezen...
Bankmonitor  |  2026. február 28. 10:24
Márciustól újabb banknál érhető el 3 százalék alatti kamat mellett az Otthon Start hitel. A MagNet B...
MEDIA1  |  2026. február 27. 20:07
Dénes Balázs leköszön az általa 2017-ben alapított és azóta vezetett, Berlinben működő Civil Liberti...
Erről ne maradj le!
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 1. 18:56
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom