7 °C Budapest

300 közelében az euró: rég volt ilyen gyenge a forint

Pénzcentrum
2012. április 10. 18:43

Kedd délután újabb gyengülési hullám érte el a forint piacát, melynek következtében az euróval szemben 299 körüli szintig ugrott az árfolyam. Ez január 25. óta a leggyengébb forintot jelenti.

Nem tud talpra állni a forint az egyre romló külpiaci befektetői hangulatban: az euróval szembeni jegyzések kedd koraeste már 299 közelében jártak.


A dollár jegyzése 228,5-nél, a svájci franké 248,5-nél jár. A délutáni forintgyengülés mértéke megegyezik a lengyel zloty euróval szembeni értékvesztésével és a rendszerint stabil cseh korona is fél százalék körüli leértékelődést mutat. A zloty másfél hónapos, a cseh korona egyhetes mélyponton jár az euróval szemben.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. március 29. 21:48
Hajdú Péter beköltözik egy időre a miniszterelnök felcsúti házába. Az ezt bejelentő videó a Kontroll...
iO Charts  |  2026. március 29. 20:55
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? A Rába részvény árfolyam mozgása az elmúlt évben rakétaként tört...
Összkép  |  2026. március 28. 16:48
A világ vezető think tankjeinek elemzései 2026 februárjában is a geopolitikai feszültségekre és az á...
Kasza Elliott-tal  |  2026. március 27. 17:57
2023-ban volt utoljára Metám, akkor adtam el, mert egy elég rossz belépő után majd egy évig tartotta...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 30. hétfő
Zalán
14. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?