Az idei első negyedéves adatok alapján változatlanul gyenge eredményt nyújtott a magyarországi ingatlanlízing-piac. A mérsékelt kihelyezés elsősorban az alacsony kereslettel magyarázható - írja a Világgazdaság.
A Magyar Lízingszövetség első negyedéves adataiból kiderül, hogy a mérsékelt kereslet okán változatlanul gyenge teljesítményt nyújtott a hazai ingatlanlízing. A szövetség szerint csak kismértékben csökkent a lakásfinanszírozási állomány. Ennek azonban némileg ellentmondanak a statisztikák, ugyanis az adatok azt mutatják, hogy az idei első negyedévben 53 százalékkal csökkent a kihelyezések értéke az előző év azonos időszakához viszonyítva, még annak ellenére is, hogy darabszámuk növekedett.
"Jelenleg a lakáspiacon kivárás uralkodik. Az aktivitás növekedése nyárra, a kilakoltatási moratórium részleges megszűnését követően várható. Kedvező jel, hogy a kiadott új lakásépítési engedélyek száma jelentősen növekedett az első negyedévben, de még mindig nagyon alacsony az aktivitás. A jegybank hitelezési felmérése alapján a késedelmes fizetések, illetve nemfizetések aránya jelenleg is növekszik, így a portfólió kockázata is nő" - mondta el Dunavölgyi Mária, a lízingszövetség elnöke.
Nem várta senki, de megérkezett: megdőlt az abszolút melegrekord, 42 fokot mértek ezen a településen
Megdőlt a mindenkori magyarországi hőségrekord, miután kora délután 42 Celsius-fokot mértek Szécsényben.
-
Új városnegyed születik Angyalföldön: a befektetők már rá is ugrottak
Rózsahegyi Zsanettet, a Láng Negyed projektvezetőjét a barnamezős beruházásról kérdeztük.
-
Videó: ez történik a Rossmann 20 milliárdos központjában, mielőtt feltöltik a polcokat
Így dolgoznak a félautomata rendszerek a háttérben.
-
Több, mint 70 kuponnal érkezik a SPAR új kuponakciója (x)
Akár a nyaralásra készülsz, akár a nyári szünetet szeretnéd egyszerűbben és kedvezőbben megoldani, most érdemes figyelni a SPAR új kuponakciójára.







