7 °C Budapest

Egyre kevesebb az 1%

Pénzcentrum
2011. március 31. 10:02

Kevesebb pénz kerülhet a Civil szervezetek kasszájába az 1%-os adományok után. Az SZJA-csökkentés és a válság hatása érződik a támogatások összegén, amin egyre több szervezet kénytelen osztozni -írja a Napi Gazdaság.

Egy rekorder
Egy rendelkezőre jutott támogatás abszolút győztese a Teniszsport a Gyerekekért Alapítvány, ahol az egy főre eső adomány 898 ezer forint volt.

A civil szervezetek többsége ma is az adózók 1%-os támogatásából él, de ez az összeg a válság alatt jelentősen csökkent. A SZJA csökkenés hatása is negatívan érinti a szervezeteket, amelyeknek a száma ráadásul tavaly 3,3%-al nőtt. Amíg tavaly 118 ezer fővel (7%) nött az 1%-ékukat felajánlók száma, addig a felajánlott összeg nagysága 87 millió forinttal (0,09%) csökkent.

Miha Tamás fundraising- szakértő véleménye szerint a szervezeteknek elsősorban az egyéb egész évben támogatást biztosító adományokra kell helyezniük a hangsúlyt, mindezt direkt marketing eszközökkel és az internet előnyeit kihasználva.

A Nemzeti Civil Alapprogram (NCA) átalakítása révén jelentősen átalakulnak az 1%-os támogatások. A támogatások csak olyanok szervezetek kaphatják a jövőben, melyek konkrét célt fogalmaznak valamilyen érték megőrzése érdekében. A cél nélkül működő egyesületek és alapítványok nem támogathatók. A tisztánlátás kedvéért a már meglévő egyesületeket is újra regisztrálni kell.

 

HR BLOGGER
legacykft  |  2026.02.09 09:34
Sok szervezetben újra és újra ugyanaz a történet ismétlődik. Elindul egy vezetőfejlesztő program....
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. február 9. hétfő
Abigél, Alex
7. hét
Február 9.
Pizza világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 9. 14:29