Az APEH megnyitotta a különadó számlákat

2010. november 24. 09:17

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal közzétette az egyes ágazatokat terhelő különadóról szóló 2010. évi XCIV. törvény alapján történő számlanyitásról szóló tájékoztatóját.

Az APEH az egyes ágazatokat terhelő különadóról szóló 2010. évi XCIV. törvény alapján az alábbi bevételi számlák megnyitásáról intézkedett a Magyar Államkincstár felé.

  • APEH Bolti kiskereskedelmi tevékenység különadója bevételi számla
  • APEH Távközlési tevékenység különadója bevételi számla
  • APEH Energiaellátó vállalkozási tevékenységének különadója bevételi számla


Figyelembe véve, hogy a vonatkozó jogszabály a kihirdetését követő 45. napon lép hatályba, a fent említett számlákat a Magyar Államkincstár 2010. december 4-ei hatállyal nyitja meg.

Az új bevételi számlákhoz tartozó számlaszámokat és adónemkódokat a számlanyitás napján azonnal közzéteszik az APEH honlapján.

 

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
legacykft  |  2026.06.30 20:33
Az előző írásomban arról írtam, hogy a vezető nem egyszerűen döntéseket hoz, hanem jelentést ad anna...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 14. kedd
Örs, Stella
29. hét
EZT OLVASTAD MÁR?