4 °C Budapest

Újra indul az autós forgalom a Margit hídon

Pénzcentrum
2010. november 3. 10:32

November közepétől újra megindulhat az autós forgalom a Margit hídon. A napokban visszakerülnek a helyükre a sínek és a vezetékek, november 8-tól pedig a villamosok is közlekedhetnek már a létesítményen. A személygépkocsik a tervek szerint egy sávon hajthatnak majd fel a hídra- írja a Napi Gazdaság.

Azonban a munkálatok ez után is folytatódni fognak. A díszkorlátok, a Zsolnay-borítású aluljárú, a kandeláberek és a korrózióvédelmi munkálatok még hátravannak. Nem beszélve a kerékpárút kialakításáról, aminek a tervét még meg sem kapta a kivitelező a fővárostól.

A híd felújítási költsége áfa nélkül 20,8 milliárd forintba kerül és várhatóan 2011 júniusára lesz teljesen kész.  A szakemberek szerint több tényező együttes hatása drágította folyamatosan a beruházást. A villamospályák áthelyezése, a statikus alátámasztások, a kétszeri felvonulás mind költségnövelő tételek voltak.


 

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 18. szerda
Bernadett
8. hét
Február 18.
Hamvazószerda
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 18. 07:01
Jön a RETAIL DAY 2026!
A magyar kiskereskedelmi-szektor kilátásai: Túlélés után jöhet a teljes irányváltás?
Most nem