Súlyosan károsítják az egészséget a műanyag, a kezelt fa és a műszálas textilek égetése során felszabaduló anyagok, pedig vannak olyan települések az országban, ahol csak hulladékkal tudják befűteni otthonukat az emberek - mondta az InfoRádiónak Lenkei Péter természetvédelmi mérnök, a Környezeti Tanácsadó Iroda vezetője.
A Környezeti Tanácsadó Iroda vezetője arra is felhívta a figyelmet, hogy a hulladékégetés a hatályos jogszabályok szerint szabálysértés, illetve bűncselekmény, amiért százezer forintig terjedő pénzbírság vethető ki a levegőtisztasági kormányrendelet alapján.
A leggyakrabban kezelt, műgyantával ragasztott faanyagokat égetek azok, akiknek nincs módjuk más tüzelőt vásárolni, de az is gyakori, hogy ruhaneműt tesznek a kályhába. Lenkei Péter elmondta: előfordult, hogy egy egész település egy helyi varroda hulladékát égette, sőt, a textíliákat az önkormányzat saját autóival hordta szét, és a polgármesteri hivatalban is ezzel fűtöttek.
Hogy mennyire veszélyes a műanyagok égetése, azt egy miskolci eset is bizonyítja: néhány évvel ezelőtt többen meghaltak a kályhából a légtérbe kerülő füstgáztól.
Ilyen van? A nyár közepén állt meg az ingatlandrágulás ebben a hazai régióban, örülhetnek a vásárlók
A vevők ma már hallani sem akarnak korszerűtlen balatoni házakról, és sok milliót bukik az az eladó, aki ilyet dob piacra.
-
Új városnegyed születik Angyalföldön: a befektetők már rá is ugrottak
Rózsahegyi Zsanettet, a Láng Negyed projektvezetőjét a barnamezős beruházásról kérdeztük.
-
Videó: ez történik a Rossmann 20 milliárdos központjában, mielőtt feltöltik a polcokat
Így dolgoznak a félautomata rendszerek a háttérben.
-
Több, mint 70 kuponnal érkezik a SPAR új kuponakciója (x)
Akár a nyaralásra készülsz, akár a nyári szünetet szeretnéd egyszerűbben és kedvezőbben megoldani, most érdemes figyelni a SPAR új kuponakciójára.







