Elmosta az eső a nyaralást? Már ezt is kifizetik

Pénzcentrum
2012. május 17. 18:11

Már a nyaralás alatti kedvezőtlen időjárásra is köthető kiegészítő biztosítás Magyarországon. Ha belföldi nyaralásnál az előre megjelölt időszakban az előre jelzettnél rosszabb lenne az idő, akkor " kárunkat "megtéríti" a biztosító, ami alapjául szolgálhat egy másik nyaralásnak.

A Generali időjárás-biztosítása a belföldi nyaralásra indulóknak jelenthet nagy segítséget. Amennyiben június 1. és augusztus 20. között egy előre bejelentett egy- vagy kéthetes időszakban a gondtalan nyaralást az időjárás nem teszi lehetővé - a csapadék és az átlagnál hűvösebb időjárás miatt -, a biztosító 100 ezer forintnyi biztosítási összeggel kívánja kárpótolni ügyfeleit.

A biztosítási igényt legalább 15 nappal a nyaralás megkezdése előtt kell jelezni, annak megadásával, hogy mikor, mennyi időre és hova készül a család. A honlapon ekkor a biztosító megmutatja előrejelzését a napi maximum hőmérsékletre és a csapadékra vonatkozóan. Amennyiben a nyaralás alatt egyhetes üdülésnél 3, kéthetesnél pedig 5 napig rosszabb az időjárás az ott előre jelzettnél, a biztosító fizet.

"A célunk az volt, hogy egy egyedülálló, innovatív konstrukciót vezessünk be, amely igazodik a nyaralók igényeihez, és rossz idő esetén a visszatérítés összegéből egy másik nyaralást is finanszírozhassanak azok, akik pórul jártak az időjárás miatt." - mondta el a részleteket az új szolgáltatásról Hajas Gábor, a Generali vagyonbiztosítási üzletágának vezetője.

 

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 7. 23:20
Korábban Szabó Stein Imre televíziós szakember a Media1-nek árulta el elsőként, hogy szívesen pályáz...
Bankmonitor  |  2026. május 7. 17:45
Az önkéntes díjstop, melyet a bankok vállaltak lejár 2026. június 30-án. Eddig sokan azt gondolhattá...
Holdblog  |  2026. május 7. 09:19
Csehország folyamatosan a régió élbolyában, Magyarország a középmezőnyben ingadozik 30 éve: így alak...
Buxelliott  |  2026. május 4. 18:54
Immár négy éve menetel a bux, két nagyobb korrekciót közbeiktatva, megháromszorozva az értékét. Jogg...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 8. péntek
Mihály
19. hét
Május 8.
Fagylalt nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. május 7. 21:05
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom