A Genertel tapasztalatai szerint az ügyfelek közel harmada a legolcsóbb helyett az összetett szolgáltatást nyújtó lakásbiztosítást részesíti előnyben. Az egyre okosabb lakásbiztosítások széles köre ma már sokszor alapszolgáltatásként is kínál olyan fedezeteket, amelyekről a biztosítottak többsége nem is tud, pedig azok sokakat érintő problémákhoz kapcsolódnak. Ilyen lehet az ellopott, megrongálódott vagy megsemmisült személyes okmányok pótlása, amely a befektetett időn kívül sok tízezer forintos kiadást is követelhet a károsulttól, aki nincs tisztában azzal, hogy biztosítási fedezete erre is kiterjed.
Ha megtörténik baj, sok ügyfél csak a lakásban, illetve az ahhoz tartozó vagyontárgyakban esett kárral számol, pedig ma már az olcsóbb lakásbiztosítások körében is egyre általánosabb, hogy azok az ott lakókra vonatkozó balesetek esetén is térítenek. Ugyanígy egyre általánosabb alapszolgáltatás a személyes okmányok pótlási költségeinek fedezete is. Ez az első ránézésre csekélynek tűnő kártérítés korántsem elhanyagolható mértékű:

Az okmányok pótlása nem csupán egy lakástűz vagy egy nagyobb vízkár esetén válhat szükségessé, hanem betörés, rablás vagy besurranó tolvajlás során is. Az iratok beszerzése összességében könnyen több tízezres nagyságrendű kiadást is jelenthet. Ezért már a megkötéskor célszerű ellenőrizni, hogy a kiválasztott lakásbiztosítás fedezete valóban kiterjed-e erre a kockázatra is.
Különösen bűncselekmények esetén hasznosak azok a további pótlólagos szolgáltatások, amelyek - csekély kiegészítő díj ellenében - a fentieken felül a zárcsere és a bankkártya pótlásának szintén öt számjegyű költségeit is átvállalják.
-
A fizikai üzletek nem tűnnek el, csak átalakulnak: ők nyerték a Visa Boltok Boltja versenyét
Az online kereskedelem térnyerése nem szorította ki a fizikai boltokat, hanem új pályára állította őket.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)
A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







