A legfontosabb egészségügyi adataikat tartalmazó kártyát kap tízezer gyermek Pécsen még a nyári szünet előtt - jelentette be a baranyai megyeszékhely alpolgármestere szerdán a baranyai megyeszékhelyen. Csizi Péter elmondta, a pécsi városvezetés az elsők között döntött úgy, hogy egészségkártyával látja el az óvodás, az általános és a középiskolás gyerekeket.
A bankkártya nagyságú lapocskán minden olyan adat szerepel, amely például baleset esetén nélkülözhetetlen a mentők számára. Sebők István, a cég képviselője elmondta: többek között a gyerek vércsoportjáról, esetleges gyógyszerérzékenységéről, belső szervi elégtelenségeiről, a szülők elérhetőségéről is tudomást szerezhetnek így az orvosok.
A kibocsátó Dr. Card Kft. januárban kötött együttműködési megállapodást az Országos Mentőszolgálattal, ennek értelmében a szervezet is támogatja, hogy mindenki rendelkezzen egészségkártyával, ugyanis - ahogy azt Boronkai Tamás, a szolgálat munkatársa elmondta - életet is menthet a lapocska azzal, hogy segít a diagnózis felállításában.

Mácsainé Németh Erzsébet, a pécsi Egyesített Egészségügyi Intézmények főigazgatója elmondta: a gyerekeknek biztosított, darabonként 381 forintba kerülő kártya bevezetését egy uniós program segítségével, önkormányzati ráfordítás nélkül finanszírozzák.
Lehetőség lesz egy úgynevezett e-kartonrendszer igénylésére is, amely a mindennapi betegellátásban segítheti az orvosok munkáját. A rendszerbe regisztrálók feltölthetik minden egészségügyi adatukat, leletüket, és a páciens személyes kódja alapján a kezelőorvos hozzáfér az online kartonhoz, ami lényegesen felgyorsítja a diagnózis gyors és pontos felállítását.
Rémálommá vált a rollerhelyzet a magyar utakon: egyre több gyerek kerül kórházba súlyos sérülésekkel
Az e-rolleres balesetek száma ugrásszerűen megnőtt, és aggasztóan magas a súlyos, gyakran gyermekeket érintő sérülések aránya.
-
Sok tízezer magyarnak biztosítunk munkát és megélhetést (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Itt működünk, itt adózunk, több mint 710 milliárdot fizettünk be a költségvetésbe (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








