8 °C Budapest

Luxusautóval bukott le: 15 éve egy fillér adót sem fizetett

2011. augusztus 14. 12:32

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-magyarországi Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságai az illetékes Adóigazgatóságokkal együttműködve veszik fel a harcot az adótartozást felhalmozókkal szemben.

Az elmúlt napokban a Dél-budapesti Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságnál vámkezelésre jelentkező cégek közül három esetben is adótartozást mutatott a nyilvántartási rendszer, ezért a vámeljárás alá vont árut a pénzügyőrök minden esetben visszatartották és intézkedtek a lefoglalás végrehajtása érdekében.

A Dél-budapesti Vám- és Pénzügyőri Igazgatóság területén vámkezelésre jelentkező cégek esetében két nap alatt közel 10.000.000,-Ft értékű végrehajtható adótartozást mutatott a nyilvántartás, a pénzügyőrök és az adóellenőrök hatékony együttműködése eredményeként az adósok 6.000.000,-Ft-ot azonnal megfizettek a lefoglalás elkerülése érdekében.


A fennmaradó adótartozás megfizetéséig az ügyfél által vámkezeltetni kívánt porszívó alkatrészeket és építési köveket a NAV lefoglalta.

Egy másik esetben a pénzügyőrök tíz tonna fagyasztott péksüteményt tartottak vissza, azonban a vámkezelést kérő cég a tartozását azonnal törlesztette, így ebben az esetben lefoglalásra nem került sor.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Egy következő alkalommal kiderült, hogy egy cég - amely kerékpár-alkatrészeket tartalmazó szállítmányt kívánt vámkezeltetni - csaknem 10.000.000.-Ft. különféle adónemekre vonatkozó tartozást halmozott fel. A vámkezelésre bemutatott áru a tartozás megfizetéséig lefoglalásra került.

Alig több mint 100.000.-Ft-os adótartozás miatt számíthat adóellenőrzésre az a magánszemély, aki a pénzügyőröknél kezdeményezett regisztrációs eljárást egy külföldről behozott 18.000.000.-Ft-os luxusautóra. Bár az adózó a tartozást megfizette, az adóhatóság további vizsgálatot rendelt el, miután kiderült, hogy az autó tulajdonosa semmilyen jövedelemmel nem rendelkezik, sőt 15 éve még adóbevallást sem nyújtott be.

HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.03.15 05:54
Annál, hogy vagy nincs főnököd. szabad vagy, vagy hó ötödikén mehetsz a vályúhoz a csordával, lesz b...
hrdoktor  |  2025.03.14 11:01
Sokunknak ismerős lehet a helyzet, amikor a harmadik aznapi kávét iszogatva a munkahelyi kiskonyhába...
perfekt  |  2025.03.12 15:40
A mesterséges intelligencia (AI) már nem csupán egy futurisztikus technológia – itt van velünk, és e...
laskainelli  |  2025.02.28 12:39
Mindannyiunknak vannak napjai, amikor elbizonytalanodunk a jövőnkkel kapcsolatban. Vajon jó irányba...
coachco  |  2025.01.03 09:52
Év végén nem jutott időm összegezni a tavalyi olvasmányaimat. [...] Bővebben!
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. március 15. szombat
Kristóf
11. hét
Március 14.
Gátellenes világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33